ГАЛИЦЬКИЙ

 

(найбільш зимостійкий)

 

Сорт є еталоном сортів інтенсивного типу, що відзначаються найвищою зимостійкістю. В екстремальних умовах вирощування Галицький забезпечує високу врожайність насіння, придатного для одержання харчової сировини, для виробництва біодизеля. Крім того, макуха чи шрот є джерелом високоясних кормових добавок для худоби. Безеруковий сорт.

В Державному Реєстрі сортів рослин придатних для поширення в Україні з 1997 року. 

Галицький - ранньостиглий сорт, вегетаційний період триває 300-305 днів. Його здатність не припиняти росту навіть при низьких температурах сприяє достатньому розвитку рослин перед входженням у зиму.

Рослини ріпаку витримують зниження температури до 25-30 градусів морозу, а при наявності снігового покриву навіть до - 35-45 °С. Весняна вегетація відновлюється через 10 днів після переходу середньодобової температури повітря за +1-3 °С.

Свої сильні сторони Галицький показує на родючих грунтах із  задовільною водо- і повітряпроникністю, з нормальною або слабокислою реакцією грунтового розчину. Непридатні землі з близьким заляганням грунтових вод і легкого механічного складу (піски, торфяники) а також площі з крутими схилами. Кращими попередниками під озимий ріпак Галицький є горох, зернові колосові культури, однорічні і багаторічні трави. Не варто сіяти його на площах, де вирощували цукрові буряки, тому що виникає загроза поширення нематоди, яка є небезпечною також для ріпаку.

Потенційна врожайність насіння - 4,5-5,5 т/га з вмістом олії 43-46%.

             Сіють Галицький у 3-й декаді серпня з нормою висіву насіння 80-100 рослин на 1 м2.