МИКИТИНЕЦЬКИЙ

 

Оригінатор: Інститут хрестоцвітих культур Національної академії аграрних наук

Занесений до Реєстру сортів рослин України з 1997 року і захищений авторським свідоцтвом №321. Виведений методом індивідуально-родинного добору.

Належить до перспективних двонульових сортів з незначним (до 0,2%) вмістом ерукової кислоти і (до 0,6%) глюкозинолатів. Придатний для виготовлення високоякісної харчової олії та білкових кормів. Забезпечує врожайність насіння по 22-26 ц/га з вмістом олії 41-43%, білків у макусі – до 40%.

Рослини заввишки 120-150 см. Кущ напівзімкнений, без антоціанового забарвлення, не опушений. Квіти лимонно-жовтого кольору, зібрані у видовжено-рихлу китицю. Насіння округле, при дозріванні темно-буре.

Придатний для вирощування за інтенсивною технологією, добре реагує на внесення агрохімікатів. Норма висівання – 5-6 кг/га, строки сівби – перша декада квітня. Ранньостиглий, вегетаційний період – 98-105 днів. Насіння, олія та макуха користуються великим попитом на внутрішньому і зовнішньому ринках. Сорт показав добрі результати у виробничих посівах у господарствах різних грунтово-кліматичних зон України.