ТИСМЕНИЦЬКИЙ

 

(ветеран не втрачає позицій)

 

Перший харчовий сорт, який відповідає міжнародному стандарту 00-типу, високостійкий до заморозків і посухи.

У Державному Реєстрі сортів рослин придатних для поширення в Україні з 1989 року.

Сорту властиві швидкий ріст, розгалуженість рослин. Потужний корінь глибоко проникає в фунт, забезпечуючи наземну частину поживними речовинами і вологою. Активний осінній розвиток рослин дає можливість продовжувати терміни сівби до 1-ї декади вересня, звичайно, з урахуванням конкретних умов регіону. Сорт Тисменицький відзначається високою зимостійкістю. Вегетаційний період триває 305-312 днів. Стійкість до вилягання і рівномірність дозрівання посівів як найкраще підходять до збирання врожаю прямим комбайнуванням.Щоб звести до мінімуму втрати насіння, збирають ріпак на високому зрізі на 2-5 см нижче рівня нижнього ярусу стручків.

Потенційна врожайність насіння - 3,5-4,5 т/га. У насінні міститься 44-45% олії, в якій 0,0-0,3% ерукової кислоти. Вміст глюкозинолатів 15-20 мкМоль/г.

Сорт придатний для використання при пізніх строках посіву. Оптимальним строком є 2-га декада серпня. Норма висіву має забезпечувати оптимальну густоту стояння рослин і досягається висівом 0,9-1,2 млн. схожих намінин. При пізній сівбі норму висіву насіння збільшують на 10%.