СВЄТА

 

(завидна стабільність)

 

Сорт озимого ріпаку має високу врожайність, якісні показники європейського рівня. Свєта вдало поєднала в собі середньорослий тип, стійкість до вилягання, середньопізнє дозрівання і зимостійкість. Насіння сорту - джерело першокласної харчової олії.   

В Державному Реєстрі сортів рослин придатний для поширення в Україні з 1995 року.   

Швидкий розвиток рослин восени якнайкраще підходить для західного і центрального регіонів України з термінами сівби від оптимальних до пізніх. Завдяки потужній і розвинутій кореневій системі сорт придатний для вирощування в умовах мінімального обробітку грунту. Йому властиві надійність, невибагливість до умов вирощування і висока регенеративна сила навесні. Цвіте дещо пізніше, попри те за термінами дозрівання належить до середньопізнього сегменту. 

Потенційна врожайність насіння - 5,0-8,0 т/га. У насінні міститься 44-46% олії. Сорт безеруковий і низькоглюкозинолатний.   

Оптимальним терміном сівби ріпаку Свєта для Лісостепу і Полісся є 3-я декада серпня. При цьому норму висіву визначаються із розрахунку 80-100 рослин на 1 м2. При більш ранньому чи пізньому строках норму висіву збільшують. Сіють суцільним рядковим способом з міжряддям 12,5-15 см або широкорядним на 30-45 см.